Kateřina Kolbová Instagram – PEČEME CUKROVÍ
Krásný večer z mojí úžasné výrobničky! Mé práce na Vánočních krabičkách se blíží do finále. Ode dneška za týden už budete mít všichni moje sladké radosti ve svých domovech a pak už bude záležet jen na Vás, zdali to vydržíte do Štědrého dne, nebo bezprostředně po vyzvednutí padne celá krabice na posezení 😄
Přikláněla bych se k té 2. variantě 🙏
Pamatuji si, jako malá holka, jak jsem doufala, že se mamince co nejvíce kousků nepodaří. Protože přesně tyto nepodarky jsem měla každé ráno po večerním pečením nachystané na talířku.
Jinak jsme čekali až do Štědrého dne. Maminka se totiž bála, aby něco zůstalo 😄 a měla čím ozdobit sváteční stůl. Při práci jsme si s maminkou povídali o tom, jak jsme jako děti vnímaly Vánoce. Vykládala mi o tom, jak stejně jako já milovala, když ji její maminka, moje babička, nechávala ráno nepodarky a cukroví až do Štědrého dne zamykala ve spižírně a klíč babička nosila stále u sebe. Je vtipný, jak se vzorce opakují a předávají se z generace na generaci, jako nějaká vzácná starožitnost.
Teď je to na mě. Brácha nepeče, tak je jasný, že tuto tradici musím poslat dál já 😄 ale je to nádherný. Vlastně je to plné krásné energie a když vzpomínám na to, jak jsem jako dítě vnímala Vánoce a předvánoční čas, hřeje mě u srdíčka.
A tyto úžasné emoce vkládáme do pečení a tvoříme láskyplné krabičky s hromadou vzpomínek a přáním těch nejkouzelnějších Vánoc ❤
Doufám, že i Vy máte tak nádherné vzpomínky, pekli jste s maminkou cukroví a potají uždibovali syrové těsto a nemohli se dočkat na ten velký Štědrý den.
Video jsem nechala s původním zvukem, maminka má skvělý hlas, jako by vykládala pohádku. Líbezné slyšet její slova nadšení.
A to samé chci dopřát i Vám ❤
Mějte se báječně a příští týden se na Vás s krabičkami budeme obrovitánsky těšit 🤩
.
.
#vanoce #pecemecukrovi #cukrovi #vanocnicas #advent #vevýrobničce #dekujizetemam | Posted on 09/Dec/2022 23:42:57



