Sigrid ten Napel

Sigrid ten Napel Instagram – Tijdens de demonstratie op de A12 speelden afgelopen zaterdag zo’n zestig musici het tweede deel uit de zevende symfonie van Beethoven. “De natuur is een grote inspiratiebron voor componisten. Alles vind je erin terug; harmonie, dissonanten, ritme en vorm. Wij zijn systematisch bezig deze balans te verstoren. Dat moet stoppen. We moeten weer gaan luisteren,” aldus violist Vera Beths.

Zaterdag demonstreerden wij tegen de 17,5 miljard fossiele subsidies. Dat is 48 miljoen euro per dag. Wij eisen een directe stop van de verstrekking van fossiele subsidies. De aarde warmt te snel op. De regering doet te weinig om ervoor te zorgen dat we binnen de nagestreefde anderhalve graad opwarming blijven. Dat is onrechtvaardig naar alles wat leeft.

We stevenen af op een catastrofe als er niet snel iets verandert. Overstromingen, droogte,ontbossing, mislukte oogsten, uitstervende diersoorten. Een onleefbare planeet. Vooral armere delen van de wereld dreigen de dupe te worden van nalatig klimaatbeleid. Er moet iets gebeuren. We staan hier omdat de tijd dringt. We staan hier om een stem te geven aan het leven.

De stem die wij zaterdag lieten horen is die van de muziek. Wij spelen met een orkest waarin ieder geluid telt. Dit is hoe democratie eruit ziet. Wij zijn bezorgde burgers, wij willen worden gehoord. Maar meer nog staat de muziek voor schoonheid. Schoonheid die met het huidige klimaatbeleid in rap tempo verloren gaat.

Dat is een probleem van ons allemaal. Wat verloren gaat komt nooit meer terug. Laat het zover niet komen. Het doet ertoe. | Posted on 13/Mar/2023 21:18:50

Sigrid ten Napel
Sigrid ten Napel

Check out the latest gallery of Sigrid ten Napel