Home Actor Ivan Bartoš HD Instagram Photos and Wallpapers December 2023 Ivan Bartoš Instagram - Na dnešní vládě jsme udělali hned dva kroky směrem k digitalizaci. S narůstající digitalizací a technickým pokrokem se veřejná správa stává stále více závislou na efektivním a bezpečném cloudu. Proto dnes vláda svým usnesením pověřila Státní pokladnu Centrum sdílených služeb (SPCSS) provozem cloudových služeb na 4. bezpečnostní úrovni, která je vyžadována pro ty nejcitlivější a nejdůležitější systémy. Schválili jsme i závěry analýzy možností sjednocení vizuální prezentace ústředních orgánů státní správy. V zahraničí mají jednotlivé úřady také své svébytné identity, ale díky jednotícím prvkům je znát, že to jsou všechno složky jednoho státu. A toho chceme také dosáhnout. Spolu s jednotnou státní doménou gov.cz to přispěje k přehlednosti a důvěryhodnosti státu v online prostoru.

Ivan Bartoš Instagram – Na dnešní vládě jsme udělali hned dva kroky směrem k digitalizaci. S narůstající digitalizací a technickým pokrokem se veřejná správa stává stále více závislou na efektivním a bezpečném cloudu. Proto dnes vláda svým usnesením pověřila Státní pokladnu Centrum sdílených služeb (SPCSS) provozem cloudových služeb na 4. bezpečnostní úrovni, která je vyžadována pro ty nejcitlivější a nejdůležitější systémy. Schválili jsme i závěry analýzy možností sjednocení vizuální prezentace ústředních orgánů státní správy. V zahraničí mají jednotlivé úřady také své svébytné identity, ale díky jednotícím prvkům je znát, že to jsou všechno složky jednoho státu. A toho chceme také dosáhnout. Spolu s jednotnou státní doménou gov.cz to přispěje k přehlednosti a důvěryhodnosti státu v online prostoru.

Ivan Bartoš Instagram - Na dnešní vládě jsme udělali hned dva kroky směrem k digitalizaci. S narůstající digitalizací a technickým pokrokem se veřejná správa stává stále více závislou na efektivním a bezpečném cloudu. Proto dnes vláda svým usnesením pověřila Státní pokladnu Centrum sdílených služeb (SPCSS) provozem cloudových služeb na 4. bezpečnostní úrovni, která je vyžadována pro ty nejcitlivější a nejdůležitější systémy. Schválili jsme i závěry analýzy možností sjednocení vizuální prezentace ústředních orgánů státní správy. V zahraničí mají jednotlivé úřady také své svébytné identity, ale díky jednotícím prvkům je znát, že to jsou všechno složky jednoho státu. A toho chceme také dosáhnout. Spolu s jednotnou státní doménou gov.cz to přispěje k přehlednosti a důvěryhodnosti státu v online prostoru.

Ivan Bartoš Instagram – Na dnešní vládě jsme udělali hned dva kroky směrem k digitalizaci.

S narůstající digitalizací a technickým pokrokem se veřejná správa stává stále více závislou na efektivním a bezpečném cloudu. Proto dnes vláda svým usnesením pověřila Státní pokladnu Centrum sdílených služeb (SPCSS) provozem cloudových služeb na 4. bezpečnostní úrovni, která je vyžadována pro ty nejcitlivější a nejdůležitější systémy.

Schválili jsme i závěry analýzy možností sjednocení vizuální prezentace ústředních orgánů státní správy. V zahraničí mají jednotlivé úřady také své svébytné identity, ale díky jednotícím prvkům je znát, že to jsou všechno složky jednoho státu. A toho chceme také dosáhnout. Spolu s jednotnou státní doménou gov.cz to přispěje k přehlednosti a důvěryhodnosti státu v online prostoru. | Posted on 20/Dec/2023 18:50:08

Ivan Bartoš Instagram – Tak vedení Hospodářské komory přišlo s nápadem, aby jí všichni živnostníci a podnikatelé platili příspěvek bez ohledu na to, zda jsou jejími členy, či nikoliv. Takové milé výpalné a v podstatě nová daň, kterou by ovšem vybíral místo státu jeden soukromý subjekt. V hrubém odhadu by se mohlo jednat o více než půl miliardy korun. A to ani nemluvíme o pokutách, které by rádi na podnikatele zavedli. 

Návrh by navíc fakticky znamenal i exkluzivní (!) sbírání dat z českého podnikatelského prostředí, které by Komora dále mohla prodávat a pěkně tiše si vše monopolizovat. A jako perlička nakonec: vláda by se měla nově prakticky Komoře podřizovat, povinně by se musela zabývat všemi jejími návrhy a jít na kobereček, pokud by s nimi snad nesouhlasila. K čemu přece nějaké demokratické volby… 

❗Použiju slušný výraz: to jste asi spadli z višně. I když mě teda napadají výrazy o dost peprnější. Neexistuje! Tohle za Piráty nikdy nedovolíme❗ 

I vzhledem k tomu, jak silně je personálně propojen náš koaliční partner ODS s vedením Komory, budu tuhle věc velmi intenzivně řešit. V tuto chvíli s našimi odborníky hlouběji analyzujeme jednotlivé paragrafy návrhu Hospodářské komory, základní obrysy jsou už ale bohužel jasné (viz výše).

Počtěte si. Link je v biu.
Ivan Bartoš Instagram – eDoklady právě prolétly senátem a zbývá podpis prezidenta! Vzhledem k tomu, že na našem Týdnu pro @digitální česko ukázal svůj vřelý vztah k digitalizaci se už na občanku v mobilu začínám opravdu těšit. Kolem se ale stále objevují stejné otázky pořád dokola. Pojďme si na ně přehledně odpovědět!

👉 Do ostrého provozu se eDoklady dostanou zhruba v polovině Ledna. I když to nevychází přesně, bude to pro mě takový dodatečný dárek pod stromeček.
👉 Největší výhodou, teda kromě nenošení plastových kartiček, je větší soukromí. Díky možnosti výběru zobrazených dat ukážete při kontrole vždy jen to co je potřeba. Při prokazování věku nikdo nemusí vidět nejen vaší adresu, ale ani datum narození. Použít navíc půjde i offline!
👉 Pokud náhodou ztratíte telefon s eDoklady, šance na zneužití bude výrazně menší, než u klasické občanky. Kromě ochrany samotného telefonu bude aplikace chráněna biometrií a půjde kdykoliv jednoduše deaktivovat přes Portál občana a znovu aktivovat na novém telefonu.
👉 Používání občanky v mobilu bude samozřejmě dobrovolné. Plastové kartičky se neruší, naopak pro všechny pořád platí povinnost klasickou občanku vlastnit, i když třeba jen doma v šuplíku.
👉 Náběh bude postupný, nasazení do celého státu není snadný úkol. Při startu půjdou používat na Ministerstvech a Úřadu vlády, od července se přidá policie, finančáky a úřady práce. Od ledna 2025 se pak přidá i Pošta a obecní úřady.
👉 Naše eDoklady půjdou použít jen u nás v Česku, celoevropské řešení by mělo přijít někdy v roce 2026. Spuštěním vlastní appky ale získáváme cenný čas a zkušenosti a do evropské eWallet pak jen plynule vklouzneme. eDoklady jsou totiž vytvářeny tak, abychom přechod ani nezaznamenali.

Tak co, už se na občanku v mobilu těšíte?

Check out the latest gallery of Ivan Bartoš