Katarzia Instagram – Vždy ma prenasleduje detinská potreba nerobiť to, čo sa “má” a robia to všetci, tak by som mala tiež. Mám tento vzdor a potrebu sa vymedzovať odjakživa. Nemám rada sociálne médiá, netrpezlivo čakám na lepší vynález a na instagram dávam svoje fotky len kvôli tomu, že algoritmus s fotkou môjho ksichtu dostane informáciu o mojej hudbe k viacerým ľuďom a hudbu robím preto, lebo ma to baví a najviac napĺňa a ďakujem vám, že z nej môžem žiť a pracovať len na textoch, hudbe, produkcii a všetkému okolo toho. Pracujem nonstop a nepríde mi to ako zaujímavá ľudská hodnota. Vždy, keď zdieľam svoju fotku, niečo mi hovorí, že je to trapné, pretože to vyzerá ako narcizmus. Idea “slávy” a pozornosť je pre mňa v poslednom čase skôr desivá, ako že by to bolo niečo, po čom túžim. Na internete je kopec agresívnych trollov a nechápem, kde sa to v ľuďoch berie, som rada, že som sa naučila nebrať nič od cudzích bláznov osobne. Preto vám len takto písomne dramaticky, bez reelu o tom, aký super produktívny som mala rok, lebo sa mi nepáči ani porovnávanie sa, ani tlak na výkon ešte aj v umení v súčasnom kapitalizme, želám všetko pekné do roku 2024. Je vôbec ešte dovolené dnes vysloviť aj niečo, čo sa ti nepáči? Neviem, aké ponaučenie si mám zobrať zo svetových aj domácich udalostí v roku 2023, ale snáď na to prídem. Často som pri čítaní novín a správ, ktoré boli podložené overenými faktami, cítila bezmocnosť a smútok. Šťastie som cítila vďaka ľuďom, ktorých mám okolo seba, hlbokým blízkym priateľstvám, ktorých je málo, a možno vďaka tomu sú pevné, rodičom, kapele, cirkusu, Petrovi a albumu a trampolínam. Želám si najviac zo všetkého, aby bolo na svete čo najmenej utrpenia, aby ľudia, ktorí sú zranení, neubližovali ďalším ľuďom, aby sme si dávali pozor na dezinformácie a naučili lepšie odlišovať lži a v neposlednom rade aby sme zachránili demokraciu na Slovensku, pretože je vo väčšom ohrození, než kedykoľvek predtým. 🫶🏻Držte sa 🫶🏻
*english translation in comments | Posted on 31/Dec/2023 18:53:29



