Tiia Elg

Tiia Elg Instagram – 📍Tarifa

Meidän suosikki lomakohde Espanjassa:
– Valtameri
– hyvää ruokaa, Tarifalta löytyy paljon hyviä ravintoloita. – Luontoa ja eläimiä. Tarifalla kannattaa majoittua teltassa. @kampaoh löydöt lisää glampingista. Me oltiin tällä kertaa Taiga Tarifa nimisessä majoituksessa. Teltta oli neljälle hengelle, siinä oli oma suihku ja vessa.

Tähän aikaan vuodesta aurinkokukkapellot olivat mielettömiä. Hevoset, lehmät ja härät elävät leppoisaa elämää. Rakennukset eivät vie heidän elintilaa.

– rentoa elämää, jos osaat windsurffata tai haluat oppia, Tarifa on sun paikka.

Zahara de los Atunes sijaitsee lähellä Tarifaa. Reelsin rantaklipit ovat sieltä. Zahara de los Atunes löytyy hienoja ja hienompia hotelleja, jos Glaming ei inspiroi. Pari yötä telttamajoituksessa ja pari hotellissa on myös aika toimiva yhdistelmä.

Tästä, kun jatkat matkaa vielä hiukan rannikkoa eteenpäin (Portugaliin päin) löydät lisää upeita rantoja, sekä esittelemäni Vejer de la Fronteran. | Posted on 08/Jun/2024 16:44:12

Tiia Elg
Tiia Elg

Check out the latest gallery of Tiia Elg