Home Actor Henri Alén HD Instagram Photos and Wallpapers September 2023 Henri Alén Instagram - Toinen erä @pastisravintola ⛴️ Vesivahingon jäljet on nyt korjattu ja ainoa kosteus mitä on jäljellä löytyy karahveista. Näin ollen on taas on pikku Pariisimme Pastis auki! essua eteen ja ilolla sitä escargotia grilliin😋 #ravintolapastis #pikkuroba #francaise #frenchcuisine🇫🇷 #pastirol #ihana

Henri Alén Instagram – Toinen erä @pastisravintola ⛴️ Vesivahingon jäljet on nyt korjattu ja ainoa kosteus mitä on jäljellä löytyy karahveista. Näin ollen on taas on pikku Pariisimme Pastis auki! essua eteen ja ilolla sitä escargotia grilliin😋 #ravintolapastis #pikkuroba #francaise #frenchcuisine🇫🇷 #pastirol #ihana

Henri Alén Instagram - Toinen erä @pastisravintola ⛴️ Vesivahingon jäljet on nyt korjattu ja ainoa kosteus mitä on jäljellä löytyy karahveista. Näin ollen on taas on pikku Pariisimme Pastis auki! essua eteen ja ilolla sitä escargotia grilliin😋 #ravintolapastis #pikkuroba #francaise #frenchcuisine🇫🇷 #pastirol #ihana

Henri Alén Instagram – Toinen erä @pastisravintola ⛴️

Vesivahingon jäljet on nyt korjattu ja ainoa kosteus mitä on jäljellä löytyy karahveista. Näin ollen on taas on pikku Pariisimme Pastis auki!

essua eteen ja ilolla sitä escargotia grilliin😋

#ravintolapastis #pikkuroba #francaise #frenchcuisine🇫🇷 #pastirol #ihana | Posted on 18/Sep/2023 16:35:38

Henri Alén Instagram – Parempi pasta kuuluu kaikille!

(Yhteistyössä La Molisanan kanssa)

Ilmat kylmenee ja alkaa taas oppa maistumaan. Minestra maritata eli vaalea minestore on yksi perheen lempiherkkuja. Ruokaisa, kevyt ja sutjakkaa kokata isompikin kattilallinen. Ja mitä pastaan tulee on La Molisana priimoista priimointa. Molisen maakunnasta tuleva pasta on vaalea ja karheapintaista kuten parhaat pastat yleensä ovat. Soosit ei luiskahda lautasen pohjalle vaan tarttuvat pastan pintaan. Ditali-mallin pasta sopii hyvin keittoihin ja patoihin, mutta ei tämä resepti onneksi pastan mallista jää kiinni. 

Minestra maritata:
300g broilerin jauhelihaa
1 sipuli
3 valkosipulinkynttä
2 porkkanaa
2 oksaa varsiselleriä
1 pussi lehtikaalia
1 ltr kanalientä
1 laakerinlehti
suolaa ja mustapippuria
1dl raastettua parmesaanijuustoa
0,5dl oliiviöljyä
2dl La Molisana Ditali-pastaa
1 ruukku leikattua lehtipersiljaa
 
Kuori sipuli ja porkkanat. Kuutioi ne. Hienonna varsiselleri sekä valkosipulinkynnet. Ruskista broilerin jauheliha öljyssä ja lisää mukaan hienonnetut kasvikset. Jatka kuullottamista hetki ja lisää mukaan laakerinlehti ja kanaliemi. Hauduta keittoa 10 minuuttia ja lisää mukaan pasta ja revitty lehtikaali. Keitä kunnes pasta kypsää ja mausta suolalla ja pippurilla. Lisää lopuksi mukaan leikattua lehtipersiljaa ja loraus oliiviöljyä. Tarjoile keitto raastetun parmesaanin kera. 

#minestramaritata #lamolisana #molise #pastahommat #kokkaus #chefslife #weloveitaly #minestrone
Henri Alén Instagram – Se on maanantai koirallakin. 

Vähän unihiekkaa silmissä ja tukka pörröllä mutta häntä heiluen kohti viikkoa! 

#maanantai #seljathedog #dogsofinstagram #goldenretriever #unihiekkaa

Check out the latest gallery of Henri Alén