Home Actor Henri Alén HD Instagram Photos and Wallpapers September 2023 Henri Alén Instagram - Kiertotalouden hengessä.. Tulen ajamaan tämän pikku sammakkosilmän sen hamaan loppuun. Kaasujalka ohjelma kävi juttusilla ja kyseli mikä vanhoissa rasseissa viehättää? Bensan tuoksu, moottorin pärinä ja mekaaninen fiilis. Jotenkin kun ikää tulee niin alkaa tykkäämään vanhoista jutuista ja nostalgiasta. Ja miksipä ei! #911 #possu #kulkine #kaasujalka #vanhuus #retro #porsche #klassikko #harrasteauto

Henri Alén Instagram – Kiertotalouden hengessä.. Tulen ajamaan tämän pikku sammakkosilmän sen hamaan loppuun. Kaasujalka ohjelma kävi juttusilla ja kyseli mikä vanhoissa rasseissa viehättää? Bensan tuoksu, moottorin pärinä ja mekaaninen fiilis. Jotenkin kun ikää tulee niin alkaa tykkäämään vanhoista jutuista ja nostalgiasta. Ja miksipä ei! #911 #possu #kulkine #kaasujalka #vanhuus #retro #porsche #klassikko #harrasteauto

Henri Alén Instagram - Kiertotalouden hengessä.. Tulen ajamaan tämän pikku sammakkosilmän sen hamaan loppuun. Kaasujalka ohjelma kävi juttusilla ja kyseli mikä vanhoissa rasseissa viehättää? Bensan tuoksu, moottorin pärinä ja mekaaninen fiilis. Jotenkin kun ikää tulee niin alkaa tykkäämään vanhoista jutuista ja nostalgiasta. Ja miksipä ei! #911 #possu #kulkine #kaasujalka #vanhuus #retro #porsche #klassikko #harrasteauto

Henri Alén Instagram – Kiertotalouden hengessä..

Tulen ajamaan tämän pikku sammakkosilmän sen hamaan loppuun. Kaasujalka ohjelma kävi juttusilla ja kyseli mikä vanhoissa rasseissa viehättää? Bensan tuoksu, moottorin pärinä ja mekaaninen fiilis. Jotenkin kun ikää tulee niin alkaa tykkäämään vanhoista jutuista ja nostalgiasta. Ja miksipä ei!

#911 #possu #kulkine #kaasujalka #vanhuus #retro #porsche #klassikko #harrasteauto | Posted on 30/Aug/2023 23:09:41

Henri Alén Instagram – Sadepäivät Gnocchit☔️ 

Kaupallinen yhteistyö La Molisana ja @calvo_finland 

Gnocchit on mahtavia pehmeitä pastapalleroita. Tämä simppeli tonnikala gnocchi gratiini valmistuu haipakkaan ja maistuu kun takana on kotimatka jonka aikana on tullut kuusi ämpärillistä vettä niskaan joka suunnalta. Jos gnocchit vielä vieras juttu niin nyt paketti kouraan ja kokeilemaan. Variaatioit ei hevin maailmasta lopu! 

Tässä hyvä resepti tutustua gnocchien maailmaan, ja HOX! Storyn puolella pikku arvonnat josta voi voittaa erittäin kivan illallisen tutussa paikassa😊.

500 g La Molisana peruna-gnoccheja
2 prk Calvo tonnikalaa auringonkukkaöljyssä
3 valkosipulinkynttä
1 keltasipuli
2 prk tomaattimurskaa
2tl kapriksia
10 lehteä tuoretta basilikaa leikattuna
2 dl Raastettua parmesaani-juustoa
Suolaa ja mustapippuria
Oliiviöljyä
 
Kuori sipuli ja valkosipulinkynnet. Kuullota ne oliiviöljyssä. Lisää mukaan tomaattimurska ja kaprikset. Anna kastikkeen hautua ja keitä sillä välin gnoccheja 3 minuuttia kiehuvassa vedessä. Siivilöi gnocchit ja laita uunivuokaan. Lisää tonnikala tomaattikastikkeen joukkoon ja mausta kastike suolalla ja pippurilla. Leikkaa basilika. Sekoita kastike gnocchien joukkoon ja lisää mukaan basilika ja puolet parmesaanijuustosta. Ripottele loppu parmesaani vuoan päälle ja gratinoi uunissa 220c noin 8 minuuttia. 

Eikun keikun kokkaamaan! Ja instagram ei liity arvontaan🥂

#Calvo #lamolisana #gnocchit #bene #arkiherkkua #maistuu #sadepäiväneväs #hyvääevästä #italia #kotiruokaa
Henri Alén Instagram – Voittajat arvottu! 

Kiitos kaikille upeista kukkisresepteistä ja kuvista. Tänään Sepettimen kanssa tehtiin tiukka shortlist, ja arvottiin kirjat kahdelle onnelliselle hakupelin avulla. Tietysti puumerkit pistettiin myös ja tällä viikolla saa Kusti polkea. 

Syökää hyvät ihmiset kukkista, ja kaupat katsokaa että sitä on laareissa myös tarjolla! 

Onnea voittajille joille on ilmoitettu henk. Koht. Ja mukavaa viikonalkua! 

#seljankukkis #kivathommat #kukkishommat #iloisetjutut #bingo! #seljathedog

Check out the latest gallery of Henri Alén