Home Actress Eva Röse HD Instagram Photos and Wallpapers January 2024 Eva Röse Instagram - Som en mjuk påminnelse om att solen alltid går upp. Oavsett vardag eller högtid så finns hon där över oss eller under beroende på var vi bor. Oavsett hur vi mår,vad vi oroar oss för eller vad vi kämpar med. Oavsett allt jävligt som sker runt oss just nu så kommer hon som en påminnelse att vi får en ny chans varje dag. En uppmaning att reflektera,bli bättre,mjukna,ta sats, sträcka oss längre. Nå in och ut. Ett år går till ända och med det alla förhoppningar vi hade eller besvikelser vi ska lämna bakom oss. Sorger och skimrande stunder. Allt som skulle blivit. Allt som nu kan få bli. Solen går upp över dig som fastnat i steget. Du som har skav i hjärtat. Du som oroar dig för en anhörig. Du som är ofrivilligt ensam och du som kämpar med missbruk av olika slag. Du som är rädd för våldet som kommer i spåren av alkohol och fyrverkerier. Du som saknar dina barn eller som längtar efter att få bli förälder. Du som är osams med din familj eller med dig själv. Du som undrar vad alla andra gör. Du som är nykär,nyskild,nyfrälst. Du som ska fira ditt första nyår på ett helt nytt sätt. Du som inte ska fira alls. Du som skulle vilja fira men inte vet hur eller med vem. Oavsett allt så får du en ny dag idag. Och framförallt i morgon. Så- Vad skriver du i boken? Vad önskar du dig och framförallt, vad längtar du efter? Gott nytt år mina fina vänner därute.🎇🎇🎇 ( Happy new chance all my non-swedish friends!)

Eva Röse Instagram – Som en mjuk påminnelse om att solen alltid går upp. Oavsett vardag eller högtid så finns hon där över oss eller under beroende på var vi bor. Oavsett hur vi mår,vad vi oroar oss för eller vad vi kämpar med. Oavsett allt jävligt som sker runt oss just nu så kommer hon som en påminnelse att vi får en ny chans varje dag. En uppmaning att reflektera,bli bättre,mjukna,ta sats, sträcka oss längre. Nå in och ut. Ett år går till ända och med det alla förhoppningar vi hade eller besvikelser vi ska lämna bakom oss. Sorger och skimrande stunder. Allt som skulle blivit. Allt som nu kan få bli. Solen går upp över dig som fastnat i steget. Du som har skav i hjärtat. Du som oroar dig för en anhörig. Du som är ofrivilligt ensam och du som kämpar med missbruk av olika slag. Du som är rädd för våldet som kommer i spåren av alkohol och fyrverkerier. Du som saknar dina barn eller som längtar efter att få bli förälder. Du som är osams med din familj eller med dig själv. Du som undrar vad alla andra gör. Du som är nykär,nyskild,nyfrälst. Du som ska fira ditt första nyår på ett helt nytt sätt. Du som inte ska fira alls. Du som skulle vilja fira men inte vet hur eller med vem. Oavsett allt så får du en ny dag idag. Och framförallt i morgon. Så- Vad skriver du i boken? Vad önskar du dig och framförallt, vad längtar du efter? Gott nytt år mina fina vänner därute.🎇🎇🎇 ( Happy new chance all my non-swedish friends!)

Eva Röse Instagram - Som en mjuk påminnelse om att solen alltid går upp. Oavsett vardag eller högtid så finns hon där över oss eller under beroende på var vi bor. Oavsett hur vi mår,vad vi oroar oss för eller vad vi kämpar med. Oavsett allt jävligt som sker runt oss just nu så kommer hon som en påminnelse att vi får en ny chans varje dag. En uppmaning att reflektera,bli bättre,mjukna,ta sats, sträcka oss längre. Nå in och ut. Ett år går till ända och med det alla förhoppningar vi hade eller besvikelser vi ska lämna bakom oss. Sorger och skimrande stunder. Allt som skulle blivit. Allt som nu kan få bli. Solen går upp över dig som fastnat i steget. Du som har skav i hjärtat. Du som oroar dig för en anhörig. Du som är ofrivilligt ensam och du som kämpar med missbruk av olika slag. Du som är rädd för våldet som kommer i spåren av alkohol och fyrverkerier. Du som saknar dina barn eller som längtar efter att få bli förälder. Du som är osams med din familj eller med dig själv. Du som undrar vad alla andra gör. Du som är nykär,nyskild,nyfrälst. Du som ska fira ditt första nyår på ett helt nytt sätt. Du som inte ska fira alls. Du som skulle vilja fira men inte vet hur eller med vem. Oavsett allt så får du en ny dag idag. Och framförallt i morgon. Så- Vad skriver du i boken? Vad önskar du dig och framförallt, vad längtar du efter? Gott nytt år mina fina vänner därute.🎇🎇🎇 ( Happy new chance all my non-swedish friends!)

Eva Röse Instagram – Som en mjuk påminnelse om att solen alltid går upp. Oavsett vardag eller högtid så finns hon där över oss eller under beroende på var vi bor. Oavsett hur vi mår,vad vi oroar oss för eller vad vi kämpar med.
Oavsett allt jävligt som sker runt oss just nu så kommer hon som en påminnelse att vi får en ny chans varje dag.
En uppmaning att reflektera,bli bättre,mjukna,ta sats, sträcka oss längre. Nå in och ut.
Ett år går till ända och med det alla förhoppningar vi hade eller besvikelser vi ska lämna bakom oss. Sorger och skimrande stunder.
Allt som skulle blivit.
Allt som nu kan få bli.
Solen går upp över dig som fastnat i steget.
Du som har skav i hjärtat. Du som oroar dig för en anhörig. Du som är ofrivilligt ensam och du som kämpar med missbruk av olika slag. Du som är rädd för våldet som kommer i spåren av alkohol och fyrverkerier.
Du som saknar dina barn eller som längtar efter att få bli förälder. Du som är osams med din familj eller med dig själv. Du som undrar vad alla andra gör. Du som är nykär,nyskild,nyfrälst. Du som ska fira ditt första nyår på ett helt nytt sätt. Du som inte ska fira alls. Du som skulle vilja fira men inte vet hur eller med vem. Oavsett allt så får du en ny dag idag. Och framförallt i morgon.
Så- Vad skriver du i boken? Vad önskar du dig och framförallt, vad längtar du efter? Gott nytt år mina fina vänner därute.🎇🎇🎇 ( Happy new chance all my non-swedish friends!) | Posted on 31/Dec/2023 10:27:31

Eva Röse Instagram – Håll i.
Håll ut.
Tanka kraft där ni kan.
Koppla upp er mot de laddstationer som fyller er med liv.
Träd,hav,fjäll,snö,soluppgång och kultur är direktverkande rakt in i blodet.
Jag brukar gå till mina  favoritplatser i minnet. Andas in dom.  Människor jag saknar ,mist och längtar efter andas jag också in. Håller kvar dom i bröstkorgen en stund och blåser försiktigt ut dom igen. 
Livet folks.
Längta bak och längta fram men vara just här. Ha tillit till att ljuset återvänder.
Ha tålamod , men mest mod.
Ta dagen i handen.
Var ni än är. 
Håll i.
Ta sats.
🐾💛 #sunrise#endurance#hope#såattsäga
Eva Röse Instagram – Jajemän! Idag släpps avsnitt 4-5 Tack för tålamod och ofantligt roliga filmer/kommentarer från er när ni tittar! Skulle kunna bli ett eget program.
Hur går det för våra kamrater? Vem spricker först?
För svar och oerhört hög lägstanivå- följ med på @primevideose #lolse#primevideose

Check out the latest gallery of Eva Röse